Debatowali, jak zapobiegać uzależnieniom

Konferencja szkoleniowa ph. „Stop uzależnieniom!” odbyła się w poniedziałek, 4 listopada 2019 roku w Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Przygotowała ją Fundacja „Aby nikt nie zginął”.

konferencja sttop uzależnieniom

Tegoroczna konferencja przybrała formę moderowanej sesji problemowej, której głównym celem było wspólne wypracowanie najważniejszych założeń do Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Integracji Społecznej Osób Uzależnionych i Ich Bliskich na 2020 rok.

Projekt współfinansowany był ze środków Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki i realizowany w ramach zadania „Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej, edukacyjnej oraz szkoleniowej w zakresie rozwiązywania problemów narkomanii w szczególności dla dzieci i młodzieży”. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, policji, Straży Miejskiej, stowarzyszeń abstynenckich, członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz pedagodzy szkolni.

Szkolenie poprowadzili dr Dariusz Góras, Agnieszka Góras oraz Maciej Woropaj.