Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Apel Rzecznika Konsumentów

Szanowni Państwo,

Na terenie Powiatu Tomaszowskiego i Miasta Tomaszów Mazowiecki organizowane są pokazy handlowe, podczas których konsumenci są poddawani manipulacjom, a w konsekwencji tracą znaczne kwoty pieniędzy.
Takie spotkania często sprawiają wrażenie „prelekcji o tematyce zdrowotnej”, a odbywają się w wynajętych salach np. w hotelach, restauracjach, domach weselnych, ale także na przykład w budynkach Ochotniczej Straży Pożarnej czy domach kultury.
rzecznik apeluje

Powiatowy Rzecznik Konsumentów wspierając działania w ramach akcji informacyjnej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Poznaj Swojego Kontrahenta” zwraca się z prośbą do wynajmujących, aby zachowali Państwo szczególną ostrożność, udostępniając sale na wydarzenia, które mogą mieć charakter handlowy, a narażają mieszkańców na nieuczciwe praktyki handlowców prowadzących działalność na pograniczu prawa, naganną etycznie lub wręcz przestępczą.

Apeluję także o informowanie biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów o miejscach w których odbywają się pokazy. Informacje Państwa pozwolą podjąć interwencję we wskazanych miejscach,
co pomoże ustrzec konsumentów przed nieuczciwymi przedsiębiorcami.

Proszę o przekazywanie informacji o terminach i miejscach spotkań drogą elektroniczną lub telefonicznie:

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Agnieszka Drzewoska

w Tomaszowie Mazowieckim
Św. Antoniego 41

97-200 Tomaszów Maz.

tel. (44) 725-30-90

e-mail: rzecznik@powiat-tomaszowski.pl


 

Źródło: Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij