Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 12

12 marca jest szczególnym dniem w kalendarzu uczniów i pracowników SP nr 12. Są to obchody Dnia Patrona – Jana Pawła II. Co roku przygotowywane są występy dzieci, oficjalne wręczanie statuetek i nagród oraz uroczysta Masza Święta.
Zdjęcie przedstawia występ dzieci z okazji Dnia Patrona SP12

Wychowankowie szkoły pod okiem nauczycieli przygotowali program artystyczny, który tematyką nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę jednocześnie pokazujący jak ważna była ojczyzna dla Jana Pawła II.

Uczniom przy okazji obchodów zostały wręczone nagrody za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych poświęconych Patronowi. Władze szkoły oficjalnie podziękowały i wręczyły statuetki instytucjom oraz osobom angażującym się w życie placówki.

Odbyła się również Msza Święta w kościele pw. Św. Antoniego.

Źródło: SP 12