IV Przegląd Plastyczny Dzieci i Młodzieży podsumowany

18 maja w sali wystawowej Miejskiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie   IV  Przeglądu  Plastycznego Dzieci i Młodzieży, który zorganizowała Miejska Biblioteka  Publiczna .wraz  z doradcą metodycznego plastyki.

uczestnicy przeglądu z tomaszowskich szkół.Fot. Joanna Chojnacka

Celem przeglądu jest propagowanie idei czytelnictwa poprzez twórczość plastyczną .W związku z programem Narodowe Czytanie 2017 temat tegorocznego przeglądu brzmiał: Z „Weselem” Wyspiańskiego w tle.  W tematykę przeglądu wprowadziły  zorganizowane w kwietniu warsztaty plastyczno-literackie. Do przeglądu zaproszono wszystkie tomaszowskie szkoły i gimnazja. Organizatorzy przeglądu mimo iż nie ma on charakteru konkursowego postanowili nagrodzić autorów najlepszych prac oraz wręczyć pamiątkowe dyplomy i gadżety wszystkim uczestnikom przeglądu.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych nagrody otrzymali:

1 miejsce Julka Zając (SP 14),
2 miejsce Nina Siarkiewicz (SP 14), Marta Sęk SP (12),
3 miejsce Patrycja Lubicka (SP 1),

wyróżnienie: Weronika Śmiałek (SP 7).

W kategorii klas gimnazjalnych:

1 miejsce Anna Świnoga (ZS nr 4),
2 miejsce Justyna Suwalska (Gim. 3),
3 miejsce Anna Bida (Gim. 3),

Wyróżnienie Aleksandra Żegnałek Gim. nr 8

Wiktoria Wiśniewska Gim Kat.

Ponieważ prace plastyczne skupiały się wokół wątku ludowego to w tym dniu nie zabrakło również muzyki ludowej. Uroczystość uświetnili swoimi występami  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Pan Roman Wojciechowski - artysta ludowy

Fot. J. Chojnacka, B. Śliwińska, M. Płacheta

Źródło: M. Płacheta