„Legalne Wagary” podsumowanie

Podsumowanie akcji „Legalne wagary” prowadzonej przez Urząd Miasta od 21 do 31 marca br., odbyło się 12 kwietnia 2019 roku w Galerii Tomaszów. Podczas akcji  prowadzona była zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz niepełnosprawnej Julii Plich, w której uzbierano łącznie 552 kilogramy. Za wykonaną pracę wolontariusze otrzymali nagrodę z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pani Izabeli Śliwińskiej w postaci darmowych voucherów do Kina Helios w Galerii Tomaszów. Za największą ilość uzbieranych nakrętek szkoły otrzymały bon upominkowy w wysokości 500,00 złotych na zakup nagrody rzeczowej. Szkoły, które otrzymały bony to: ZSP nr 1, ZSP nr 8, ZSP nr 9 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.   Aktorzy z młodzieżowego teatru do spraw ciężkich, zaprezentowali fragment spektaklu „Pod powierzchnią” w reżyserii Janusza Dziubałtowskiego. Rafał Chmielewski twórca hymnu Areny Lodowej, wykonał kilka utworów także Pani Jadwiga Kocik zaśpiewała piosenkę „Wagary” wpisującą się w tematykę akcji.

podsumowanie akcji legalne wagary
Akcja „Legalne Wagary” skierowana była do młodzieży ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Miała na celu promocje idei wolontariatu wśród młodzieży, a w szczególności pomoc społeczną przy pracach porządkowych na terenie Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz promowanie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, zdrowego i aktywnego stylu życia. Wolontariat dał możliwość aktywnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego podczas wykonywanych prac. W ramach akcji wolontariusze dobrowolnie porządkowali tereny Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach, Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, tereny zielone miasta tj. teren wokół Areny Lodowej „Baśniowa”, tomaszowskie błonia, teren przy cmentarzu przy ulicy Dąbrowskiej, park niebrowski, ulice: Literacką, Dojazd, Orzeszkowej oraz Niebieskie Źródła od strony pętli autobusowej na Utracie. W akcji wzięło udział 183 uczniów ze szkół podstawowych: ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 4, ZSP nr 6, ZSP nr 8, ZSP nr 10 i ponadgimnazjalnych: ZSP nr 1, ZSP nr 6 oraz organizacje pozarządowe tj.: Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Tomaszów Mazowiecki i Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”.

Do udziału w zbiórce przystąpiły szkoły: ZSP nr 1 – ok. 132 kg, ZSP nr 8 – ok. 26 kg, ZSP nr 9 – ok. 337 kg oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – ok. 57 kg.

Akcję wsparli Zakład Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Galeria Tomaszów, która ufundowała 10 biletów do kina oraz Kino Helios, które przekazało dla 10 osób bilety do kina oraz 10 nagród rzeczowych oraz Kawiarnia Prawdziwe Lody, która ufundowała 50 sztuk zaproszeń na darmowe lody.

Organizatorami akcji byli: Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Pan Marcin Witko, miejskie Organizacje Pozarządowe oraz placówki oświatowe z terenu miasta i powiatu, a współorganizatorem była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.