Olimpiada i mistrzostwa Polski. 36 medali dla Pilicy!

Z workiem pełnym medali wrócili młodzi zawodnicy KS Pilicy Tomaszów Mazowiecki z 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych MAŁOPOLSKA 2019 i Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanych w od 22 do 24 lutego na torze w Zakopanem.

FOTO

Tomaszowianie zdobyli w sumie 36 medali (32 indywidualnie i 4 w biegach drużynowych). Po 6 złotych krążków sięgnęła Karolina Gąsecka, Natalia Jabszyk pięciokrotnie była druga, a Olga Kaczmarek cztery razy stanęła na najniższym stopniu podium. Tomaszowianki zdobyły też złoto w wyścigu drużynowym.

Wśród chłopców bardzo dobrze radził sobie Damian Żurek (4 złote medale). Jakub Piotrowski wywalczył 3 złote medale i 1 brązowy, a Wiktor Grzybek sięgnął po 1 srebrny medal. Panczeniści KS Pilicy wywalczyli również złoto w biegu drużynowym.

Natomiast podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Junior B) Daria Kopacz zainkasowała 6 medali - 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Dodatkowo drużyna w składzie Kopacz, Zofia Pluta i Jagoda Owczarek zajęła drugą pozycję. Jak radzili sobie pozostali zawodnicy? W biegu na 500 m Oskar Ślusarski był pierwszy, Jakub Kępa zajął trzecie miejsce w biegu masowym, a drużyna w składzie  Ślusarski, Kępa i Rybiński sięgnęła po srebro.

KS Pilica po raz kolejny wygrała klasyfikację klubową, a w rywalizacji województw triumfowało łódzkie.

Źródło: KS Pilica Tomaszów Mazowiecki