Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2021-05-31

XVI edycja Powiatowego Konkursu literacko-plastycznego "Ja i moja Mała Ojczyzna

Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza XVI edycję Powiatowego Konkursu literacko-plastycznego „Ja i moja Mała Ojczyzna”. W tym roku hasłem przewodnim są zasupłane historie – tradycje rodzinne

„Tradycja jest jak lustro, 
w którym odbijają się wieki.
Tradycja jest jak drzewo,
które korzeniami swymi
sięga w grunt rodziny.”
T. Seweryn

Organizator Konkursu chce zwrócić uwagę na potrzebę pielęgnowania i odnalezienia znaczenia tradycji w życiu młodych tomaszowian. Człowiek, pielęgnujący zwyczaje rodzinne, zyskuje szacunek dla tradycji narodowej. Pragniemy, aby poruszona tematyka Konkursu przyczyniała się w przyszłości do zacieśniania więzi z regionem, wzbudzała poczucie patriotyzmu lokalnego.

Zapraszany uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego do udziału w Konkursie poprzez zaprezentowanie swoich talentów literackich i/lub plastycznych. Czekamy na prace konkursowe przedstawiające tradycje rodzinne uczestników, np. niedzielny obiad, gry rodzinne, spacery, wartości, postawy, umiejętności, spotkania z okazji świąt i rocznic, lepienie pierogów, pieczenie ciastek…

Oceniane będą prace literackie w kategorii: poezja i proza oraz prace plastyczne w podziale na: rysunek i inną formę plastyczną, w trzech kategoriach wiekowych: I – 7-10 lat, II 11-14 lat, III – 15-20 lat.

Prace można nadesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 6 października 2021 r. na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Prez. I. Mościckiego 6

97-200 Tomaszów Mazowiecki

z dopiskiem na kopercie „Ja i moja Mała Ojczyzna”

Informacji o Konkursie udziela Kinga Śniegoska tel.: 44 724-67-39, e-mail: instruktor@mbptomaszow.pl

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij