Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-12-03

25-lecie Stowarzyszenia Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym tygodniu obchodziło jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji odbyły się uroczystości w sali medialnej w ZSP nr 3. Gościnnie wystąpił Zespół ludowy "Sami swoi". Swoją twórczość literacką zaprezentowały również osoby z koła literackiego działającego przy stowarzyszeniu.

Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych powstało w 1990 roku. Jest to organizacja pozarządowa posiadającą status organizacji pożytku publicznego. Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych we wszystkich sprawach życiowych, podejmowanie działań z zakresu promocji i ochrony zdrowia, organizacja wypoczynek dzieci i młodzieży, podejmowanie zadań z zakresu nauki, edukacji i oświaty.

W ramach stowarzyszenia działa świetlica opiekuńczo-wychowawcza dla 30 dzieci. Stowarzyszenie prowadzi również Warsztaty Terapii Zajęciowej, którego celem jest przygotowanie uczestników do radzenia sobie w życiu społecznym, jak również podjęcia pracy zawodowej.

Stowarzyszenie jest organizatorem m.in. Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych, Ogólnopolskiego Turnieju Kręglarskiego, Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Rozśpiewana jesień", Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Teatralnych "Słowa Kwitną wszędzie".Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij