Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

7 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie dla Pilicy

Od piątku 31.03.br. do niedzieli 02.04. na kręgielni Urzędu Miasta rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym. W zawodach brało udział 11 klubów z całej Polski, które reprezentowało 27 zawodniczek i 39 zawodników.

laureaci

KS Pilica wystawiła 5 juniorek mł. i 5 juniorów mł. Bardzo dobry rezultat uzyskali zawodnicy Pilicy zdobywając łącznie 7 medali (3 złote i 4 brązowe), zajmując II miejsce w klasyfikacji medalowej oraz II miejsce w klasyfikacji klubów. Niespodziankę sprawił zawodnik Pilicy Mateusz Goździk ustanawiając nowy rekord Polski w konkurencji sprint, strącając 215 kręgli. Złoty medal drużynowo zdobyła nasza żeńska reprezentacja w składzie: 1. Julia Sidło 2. Joanna Pawłowska 3. Angelika Wojtaszek 4. Katarzyna Paduszyńska Złoty medal w konkurencji tandemów mieszanych wywalczyli Joanna Pawłowska i Filip Skalski. Złoty medal w sprincie nieoczekiwanie zdobył Skalski. Brązowy medal w sprincie zdobył Mateusz Goździk. Brązowy medal indywidualnie wywalczyła Julia Sidło Brązowy medal w konkurencji par zdobyły zawodniczki Pilicy Sidło i Pawłowska Brązowy medal w drużynie zdobyła męska reprezentacja Pilicy w składzie: 1. Mateusz Goździk 2. Szymon Kosz 3. Filip Skalski 4. Dawid Adamski Para męska Goździk - Kosz zajęła 4 miejsce. Dalsze miejsca tomaszowian: Indywidualnie: Paduszyńska 8, Pawłowska 10, Wojtaszek 14, Leśniewska Małgorzata 19, Goździk 5, Kosz 8, Skalski 16, Adamski 21, Dominik Cyniak 31. Pary: Paduszyńska-Wojtaszek 7, Adamski-Skalski 8, Tandemy mieszane: Sidło-Kosz 5, Wojtaszek-Adamski 6. Sprint: Pawłowska 5, Sidło 8, Paduszyńska 9, Kosz 11. Trenerem sekcji kręglarskiej Pilicy jest Tomasz Cichowski. Turniej objął patronatem Prezydent Tomaszowa Marcina Witko.