Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Bezpłatna komunikacja. Od poniedziałku nowy rozkład jazdy

Od nowego roku funkcjonuje bezpłatna komunikacja miejska. 15 stycznia w życie wejdzie nowy rozkład jazdy, uruchomiony zostanie system informacji pasażerskiej oraz na ulice wyjadą hybrydowe autobusy. Nowe rozwiązania są ekologiczne, poprawią też komfort korzystania z komunikacji miejskiej przez mieszkańców Tomaszowa. Dzięki ekologicznym autobusom spadną koszty eksploatacji i napraw autobusów. Tylko w ubiegłym roku MZK wydało na naprawy ponad pół miliona zł, nie licząc kosztów eksploatacyjnych, które zgodnie z nową umową leżą od teraz po stronie wykonawcy czyli firmy Solaris.

FOTO

Do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską są uprawnieni  m.in. wszyscy tomaszowianie posiadający Kartę Tomaszowianina (czyli rozliczający w Tomaszowie podatki i deklarujący zamieszkiwanie w Tomaszowie, bez względu na osiągany dochód), mieszkańcy Gminy Tomaszów Mazowiecki posiadający Tomaszowską Kartę Komunikacyjną, dzieci do lat 7, osoby powyżej 70 lat (z terenu Tomaszowa na podstawie dowodu potwierdzającego miejsce zamieszkania), osoby powyżej 75. roku (wszyscy – na podstawie dowodu potwierdzającego wiek), honorowi dawcy krwi (na podstawie legitymacji), honorowi obywatele miasta, osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz ich opiekunowie (na podstawie legitymacji lub orzeczenia Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności lub wypisu lekarza orzecznika ZUS), osoby niewidzące i ociemniałe oraz ich opiekunowie (na podstawie legitymacji wydanej przez Polski Związek Niewidomych), dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz ich opiekunowie (na podstawie legitymacji przedszkolnej dla dzieci niepełnosprawnych lub legitymacji szkolnej dla uczniów niepełnosprawnych o wzorach zatwierdzonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania), dzieci i młodzież przebywające w domu dziecka (na podstawie zaświadczenia kierownika placówki) oraz 22 września – kierowcy (pełny wykaz uprawnionych na http://dziennik.lodzkie.eu/WDU_E/2017/4348/akt.pdf)

Nowy rozkład jazdy oparty jest na nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych w wielu miastach w Polsce. Dzięki temu w centrum przesiadkowym, którym jest pl. Kościuszki, autobusy będą się zatrzymywać dwa razy częściej niż do tej pory.

Nowy rozkład jazdy dostępny jest m.in. w Informacji Turystycznej oraz na http://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/od-15-stycznia-nowy-rozklad-jazdy-mzk-pobierz/

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij