Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2019-02-13

Dzień numeru alarmowego w "Dziesiątce"

8 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim w ramach doradztwa zawodowego został zorganizowany Dzień Numerów Alarmowych. 

FOOT

Spotkanie miało na celu utrwalenie numerów alarmowych na policję 997, straż pożarną 998, pogotowie ratunkowe 999, wodne pogotowie ratunkowe 601100100, numer alarmowy 112, które są niezbędne w sytuacjach zagrożenia życia oraz w sytuacjach niebezpiecznych.

Do szkoły przybyli zaproszeni goście: młodszy brygadier Rafał Wójciak wraz ze strażakami Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, aspirant Joanna Besztak z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim oraz ratownik wodny Maciej Pawlik – koordynator Basenu „Złota Rybka” w Tomaszowie Mazowieckim.

Dzieci w skupieniu i z uwagą wysłuchały prelekcji zaproszonych gości. Utrwaliły numery alarmowe oraz zdobyły informację o wykonywanych przez gości zawodach. Dowiedziały się jakimi cechami powinien wyróżniać się strażak, policjant i ratownik wodny, jakim sprzętem posługują się w swojej pracy oraz z jakimi trudnościami się spotykają.

Spotkanie było również przygotowaniem do ferii zimowych.  Dzieci poznały zasady bezpiecznej zabawy podczas spędzania wolnego czasu zimą.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij