Dziewczęta z „Czternastki” najlepsze pod koszami

W hali sportowej przy ulicy Nowowiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim 21 lutego odbyły się zawody finałowe o mistrzostwo szkół podstawowych naszego miasta w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Najlepsze okazały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orła Białego.

lider SP 14

W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje sześciu szkół podstawowych, do finału awansowały cztery zespoły ‒ z SP nr 1, 3, 8 i 14. W półfinałach zagrały drużyny SP nr 1 i SP nr 3 (wynik 22:18) oraz SP nr 8 i SP nr 14 (wynik 9:61).

W meczu o trzecie miejsce dziewczęta z „Trójki” pokonały swoje koleżanki z „Ósemki” 22:15 i to one stanęły na najniższym stopniu podium.

W meczu finałowym wygrały reprezentantki „Czternastki”, pokonując zespół z „Jedynki” 70:11.

Drużyna z SP nr 14 zagrała w składzie: Aleksandra Krawczyk, Roksana Krawul, Nina Wilczyńska, Aleksandra Milczarek, Malwina łaska, Ewelina Grzywka, Nadia Rokita, Wiktoria Młynarczyk, Patrycja Sęk, Gabriela Smyk, Weronika Błaszczyk. Wszystkie dziewczęta na co dzień uczęszczają do klasy sportowej. Dyrektorem „Czternastki” jest Sławomir Żegota.

Dwa zwycięskie zespoły będą reprezentować miasto Tomaszów Mazowiecki na zawodach powiatowych. Ich finał planowany jest na 28 lutego.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 14