Gala patriotycznych pieśni

Przesłuchania do tegorocznej XVI edycji Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej odbyły się 4 listopada i przystąpiło do nich 35 wykonawców. 10 listopada odbyła się Gala Laureatów - koncert w wykonaniu niezwykle utalentowanych uczniów tomaszowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wyjątkowej scenerii Kościoła św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim.

W wydarzeniu wzięły udział również laureatki I miejsc VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej-Zuzanna Bernacik i Marta Sęk uczennice SP nr 10, które zaprezentowały nagrodzone recytacje.

Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach:

Kategoria wiekowa klasy 4- 6 szkoły podstawowej:

I miejsce: Dominika Kwiatkowska ze SP nr 10
II miejsce: Julia Sęk ze SP w Zawadzie
III miejsce: Maja Chyb ze SP nr 9 przy akompaniamencie Łucji Wróbel
wyróżnienie: Maria Wójcik z PCAS

Kategoria wiekowa klasy 7- 8 szkoły podstawowej:

I miejsce: Filip Kwapisz ze SP w Lubochni
II miejsce: Maja Ludwiczak ze SP nr 6
III miejsce: Maja Świderek ze SP nr 9 przy akompaniamencie Łucji Wróbel i Marty Klaus

Kategoria wiekowa szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce: Weronika Wójcik z PCAS, Maciej Kowalski z II LO
II miejsce: Konrad Ignasiak i Szymon Pawlikowski ze Stowarzyszenia Nadzieja
III miejsce: Maria Dutkiewicz z ZSP nr 8, Daniel Wysokiński z ZSP nr 8
wyróżnienie: Zofia i Hanna Jagodzińskie z I LO, Weronika Bąk z ZSP nr 3, Aleksandra Sobkiewicz z PCAS, Natalia Staszek z GOK w Ujeździe

Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyli Prezydent Marcin Witko oraz Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Kuchta. Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Organizatorzy konkursu to Miejskie Centrum Kultury i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8.