Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

• Data opublikowania: 2017-03-20

Gol Mireckiego dał zwycięstwo Lechii

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonali przy świetle własnej publiczności Sokół Aleksandrów Łódzki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marcin Mirecki. Po 19. kolejkach tomaszowianie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli.

Lecia

Od początku spotkania, podopieczni trenera  Grzegorza Dziubka narzucili swój styl gry i częściej utrzymywali się przy piłce. Bramkarza gości próbowali pokonać m.in. Łukasz Bocian,  Adam Gołuński i Łukasz Chojecki. W 32. minucie meczu, Marcin Gawron zagrał piłkę do Marcina Mireckiego, a ten wszedł w pole karne, pewnie minął bramkarza i posłał piłkę do bramki.  Przyjezdni próbowali odrobić straty, tym bardziej, że od 73. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Dwie żółte karki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Krystian Kolasa. Mimo liczebnej przewagi, goście nie zdołali zdobyć gola i Lechia utrzymała jednobramkowe prowadzenie.

Po 19. kolejce tomaszowianie zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. W następnej serii meczów zmierzą się w Nowym Dworze Mazowieckim z tamtejszym Świtem, który plasuje się na 9. miejscu. Początek meczu o godz. 18:00 w sobotę, 25 marca.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (1:0)
Bramki: Marcin Mirecki 32
Lechia: Dawid Kędra – Adrian Gołdyn, Wiktor Żytek, Kamil Cyran, Krystian Kolasa – Adam Gołuński (68. Paweł Wolski), Łukasz Bocian, Marcin Gawron, Kamil Szymczak (89. Paweł Magdoń), Marcin Mirecki – Jakub Rozwandowicz