Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


"Görlitzer Park" – wystawa Wiesława Fiszbacha w Galerii w Ratuszu

Wernisaż wystawy "Görlitzer Park" autorstwa Wiesława Fiszbacha odbędzie się w piątek o godz. 16.30 w tomaszowskiej Galerii w Ratuszu. Będzie ją można oglądać do końca kwietnia w godzinach pracy Urzędu Miasta.

plakat promujący wydarzenie

Wiesław Fiszbach pochodzi z Tomaszowa, a od 35 lat mieszka w Berlinie, gdzie ma pracownię i prowadzi Galerię Na Kole. Jest pomysłodawcą i realizatorem projektu Moje Miasto, cyklu wystaw, fotografii, rysunku i malarstwa niemieckiego i polskiego. Ideą tego przedsięwzięcia jest wzajemne zbliżenie przez ukazanie procesów migracyjnych dużych i migracyjnych małych miejscowości w wymiarze czasowym i wielokierunkowym z uwzględnieniem różnic kulturowych również w spojrzeniu młodych artystów. Członek Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej, wystawiał swoje prace w Galerii SAIE w Szczecinie. Brał udział w wystawach organizowanych przez Związek Polskich Artystów Plastyków , którego jest członkiem. Wystawa pod wspólnym tytułem „Dwa Spojrzenia‘’ – „Zwei Augenblick’’ z gościnnym udziałem artysty z Berlina Andreasa Noacka, była prezentowana w Łodzi – Galeria Na Piętrze, w Warszawie – w Galerii Wolnego Słowa oraz w rodzinnym Tomaszowie Maz. podczas wystawy w Miejskiej Bibliotece oraz w pałacyku Knothe. W Berlinie wystawa pt. „Kurage‘’ pokazana była w Galerii Na Kole, z udziałem artystów z warszawskiej Pragi a w Galerii Kreuzbergerhimmel, odbyła się wystawa zatytułowana „Goerlitzer Park’’. Wystawiał swoje prace w Brandenburgii, min. w Luckow, Penkun, Strassburgu. Rysuje i maluje od piątego roku życia, pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiał w Młodzieżowym Domu Kultury w Tomaszowie Maz., zdobywając nagrody min. UNESCO, w Londynie, Delhi. Od 1974 r. nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W latach 1977-81 zajmował się hodowlą wypasową byków w Dywidach k. Olsztyna. Od 1981 prowadził firmę realizującą projekty wystroju wnętrz. Od 2005 r. wystawia swoje prace i zaprzyjaźnionych artystów z Niemiec i Polski w Galerii Na Kole w artystycznej dzielnicy Berlina Kreuzberg/Neukoeln, gdzie tworzy i mieszka. Zdobył uznanie prowadząc prace rekonstrukcyjne zabytkowych budowli kościelnych w Berlinie. Stefan Fiszbach to artysta niezwykle wrażliwy, kreatywny, twórczy i poszukujący.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij