Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-03-15

"Görlitzer Park" – zobacz wystawę w Galerii w Ratuszu

Do końca kwietnia, w Galerii w Ratuszu można oglądać wystawę "Görlitzer Park" autorstwa tomaszowianina Wiesława Fiszbacha. W piątek (11 marca) odbył się wernisaż z udziałem artysty, władz miasta oraz mieszkańców.Na wystawie obok obrazów powstałych w zaciszu pracowni, można również zobaczyć minutowe grafiki uliczne wykonane opanowaną kreską, zarejestrowane w ciągu ostatnich czterech lat w tytułowym parku. Wiesław Fiszbach w pracowni realizuje się jako malarz poszukujący prawdy o człowieku, nie zaś jego idealizacji. Powtarzającym się motywem jego obrazów jest ludzkie ciało, uchwycone zarówno w ruchu, jak i w spoczynku. Artysta ma ciekawą filozofię, związaną z teorią strun kosmicznych, gdzie poszukuje w zmieniającej się przestrzeni, przenikających wymiarów i tworzących się nisz. Jego sztuka to także poszukiwanie drogi do osiągnięcia entelechii - stanu doskonałości, spełnienia i  szczęśliwości.

Autor jest tomaszowianinem. Od 35 lat mieszka w Berlinie, gdzie ma swoją pracownię i prowadzi Galerię NaKole na granicy dwóch dzielnic - Kreuzberg i Neukoeln.

Wystawę prac Stefana Wiesława Fiszbacha, która gościła ostatnio min. w Strasburgu, można oglądać w Galerii w Ratuszu (I piętro) w godzinach pracy Urzędu Miasta (pn-pt w godz. 7.30-15.30, w środę do godz. 17). Kuratorem wystawy jest Bożena Alicja Markiewicz.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij