Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Karolina Bosiek z tytułem Mistrza Polski w wieloboju sprinterskim

Przed świętami Bożego Narodzenia w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się mistrzostwa Polski łyżwiarzy szybkich w wieloboju sprinterskich. Nowymi mistrzami kraju zostali Karolina Bosiek i Piotr Michalski.

FOTO

W rywalizacji kobiet mistrzostwo kraju zapewniła sobie reprezentantka KS Polica Tomaszów Mazowiecki Karolina Bosiek. W biegu na 500 metrów zajęła trzecie miejsce, ze stratą 0,44 sekundy do zwyciężczyni – Kai Ziomek. Na 1000 metrów była jednak niepokonana. Wynik 1:18,63 dał jej zwycięstwo nie tylko na tym dystansie, ale w całych mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się Andżelika Wójcik, która zarówno na 500, jak i na 1000 metrów zajmowała drugie pozycje. Trzecia zawody zakończyła Kaja Ziomek, która po zwycięstwie na 500 metrów była trzecia na dystansie dwukrotnie dłuższym. Tuż za podium – zarówno w dwóch niedzielnych startach, jak i w klasyfikacji łącznej – zawody kończyła Karolina Gąsecka.

FOTO

Wśród mężczyzn triumfował Piotr Michalski. Do sobotniego zwycięstwa na 500 metrów dołożył także triumf na 1000 metrów. Drugie miejsce na obu dystansach wywalczył Sebastian Kłosiński, dzięki czemu to on został wicemistrzem Polski. Trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji przypadło Gawłowi Oficjalskiemu, który w niedzielnej części zawodów zajął trzecie miejsce na 500 i szóste na 1000 metrów.

FOTO

Rywalizację na mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim zwieńczyła rywalizacja drużyn. W rywalizacji kobiet triumfował zespół KS Pilica Tomaszów Mazowiecki w składzie: Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka. Wśród mężczyzn najlepsi byli łyżwiarze GKS Stoczniowiec Gdańsk –Marcin Bachanek, Szymon Pałka i Adrian Wielgat.