Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Kolejne ekopracownie w tomaszowskich szkołach

W Szkole Podstawowej nr 7 i w Szkole Podstawowej nr 8 powstały nowoczesne pracownie na potrzeby edukacji przyrodniczej, biologicznej i ekologicznej. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. We wtorek obyło się symboliczne otwarcie ekopracowni.

Dofinansowane zostały projekty, które w znaczny sposób wpłyną na polepszenie warunków nauczania oraz wyróżniają się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania pracowni.

Ekopracownia w Szkole Podstawowej nr 8 wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 powstała w ramach projektu „Chrońmy wody”. Łączny koszt zadania to 33.472,75 zł, a dofinansowanie wyniosło 27.187,00 zł. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 7 wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 pracownia na potrzeby edukacji przyrodniczej biologicznej i ekologicznej powstała w ramach projektu „EKO – LUDWIK”. Łączny koszt zadania to 40.225, w tym 30.020,00 zł dofinansowania.

Z pozyskanych środków, tomaszowskie szkoły mogły zakupić m.in. szereg pomocy dydaktycznych bezpośrednio związanych z edukacją przyrodniczą, biologiczną i ekologiczną czy także sprzęt audio i wideo.

W otwarciu ekopracowni wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, a także prezydent Marcin Witko, zastępca prezydenta Zofia Szymańska, sekretarz miasta Katarzyna Marchewka, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta, p.o. drugiego zastępcy Wydziału Infrastruktury Gabriela Stefańczyk-Wlazło i kierownik zespołu ds. projektów nieinwestycyjnych WFOŚiGW Ewa Czarnecka.

Obecnie w tomaszowskich szkołach jest już 11 nowoczesnych ekopracowni.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij