Koszykarze „Czternastki” mistrzami Tomaszowa

Szkoła Podstawowa nr 14 zajęła pierwsze miejsce w finałach mistrzostw Tomaszowa Mazowieckiego w koszykówce chłopców w ramach Olimpiady Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się 4 marca w hali sportowej przy ul. Nowowiejskiej.

FOTO

Do finału awansowały cztery zespoły:

- Zespól Szkolno – Przedszkolny nr 10 ( Gimnazjum nr 3);

- Gimnazjum Szkoła – Tomek;

- Gimnazjum Zespołu Szkół nr 4;

- Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6 ( Szkoła Podstawowa nr 14).

Najpierw odbyły się spotkania półfinałowe. Gimnazjum nr 3 pokonało Szkoła Tomek 17:13, a Szkoła Podstawowa nr 14 zwyciężyła z Gimnazjum przy Zespole Szkół  nr 4 – 24:8. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Gimnazjum Tomek a Gimnazjum przy Zespole Szkolnym nr 4 wygrali ci pierwsi 20 : 18. W finale Szkoła Podstawowa nr 14 pokonała Gimnazjum nr 3 19:14.

Skład mistrzowskiego zespołu Szkoły Podstawowej nr 14: Wojciechowski Jakub, Koszel Aleksander, Gąsecki Szymon, Kosiacki Norbert, Pietraszek Dawid, Szubka Adrian, Swarbuła Alan, Skoneczny Patryk. Dyrektorem szkoły jest Sławomir Żegota.