Krajoznawczy sukces „Dwunastki” na najwyższym szczeblu

W maju br. odbył się w Kozienicach Centralny Zlot Laureatów XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Zgodnie z tradycją biorą w nim udział autorzy najlepszych opracowań krajoznawczych, nagrodzonych na etapie centralnym OMKK „Poznajemy Ojcowiznę”. Wśród laureatów znalazła się również uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim Natalia Mikina – Witkowska, która osiągając I miejsce w województwie łódzkim, za pracę Najpiękniejsze miejsce mojej małej ojczyzny – Rezerwat Przyrody „Niebieskie Źródła” zdobyła prawo uczestniczenia w finale centralnym.

Zdjęcie z wręczenia nagród

Obrady jury odbywały się w Centralnej Bibliotece Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego PTTK im. Kazimierza Kulwiecia w Warszawie, a wyniki najlepszych prac ogłoszono podczas Zlotu w Kozienicach. Jak okazało się, praca Natalki również została wysoko oceniona na najwyższym szczeblu, gdyż zdobyła II miejsce  w kategorii prac indywidualnych.

Głównym celem konkursu jest rozbudzanie patriotyzmu młodzieży, poprzez poznawanie i propagowanie wartości i osobliwości własnego regionu.

Organizatorem Konkursu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze, Rada Programowa ds. Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK, PTTK Oddział w Kozienicach.

Patronat honorowy nad konkursem pełniła Minister Edukacji Narodowej, a główny patronat medialny Miesięcznik Krajoznawczy „Poznaj Swój Kraj”.

Natalię przygotowała pani Wanda Popławska.