• Data opublikowania: 2020-10-07

Laptopy trafiły do szkół

11 tomaszowskich szkół podstawowych po raz kolejny otrzymało sprzęt komputerowy, tym razem w ramach projektu grantowego pn. Zdalna szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Każda ze szkół podstawowych otrzymała po 5 laptopów. Sprzęt trafi do uczniów z rodzin wielodzietnych 3+, by usprawnić zdalne kształcenie. Przypomnijmy, że w czerwcu br. tomaszowskie szkoły podstawowe otrzymały sprzęt komputerowy, oprogramowanie oraz pakiety dostępowe do Internetu. Wartość przekazanych laptopów to koszt 126 505,50 zł.  Urząd Miasta prowadzi  kolejne postępowanie zamówień publicznych na zakup kolejnych laptopów.

Zakup sfinansowany został z budżetu środków europejskich.

Zdalna szkoła+ to drugi konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym JST mogą uzyskać 100% dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego, umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo.