Malowali na kolanie w MCK-u

W pierwszym dniu trzydniowego spotkania w cyklu MALOWANIE NA KOLANIE w godzinach porannych DOK - filię Miejskiego Centrum Kultury  w Tomaszowie Mazowieckim odwiedzili uczniowie klasy II b i III b ze Szkoły Podstawowej nr 6. Tematem tegorocznej edycji są legendy polskie, które przenoszą uczestników w inną rzeczywistość, przypominają uniwersalne i ponadczasowe przesłania.

Zdjęcie wykonane w trakcie zajęć
Bohaterami dnia byli płowowłosy Lech, bystry i ruchliwy Czech i milczący Rus, z jednej z najstarszych polskich legend o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały tej historii oraz poznały genezę i znaczenie tego gatunku literackiego. Następnie przystąpiły do wykonania ilustracji do legendy. Najciekawsze prace będą wyeksponowane na wystawie w siedzibie ośrodka. W drugim dniu MALOWANIA NA KOLANIE, MCK gościł uczniów klasy I b i I c oraz I a i II c ze Szkoły Podstawowej nr 6. Dziś dzieci poznały i ilustrowały dwie warszawskie legendy; o Złotej Kaczce i Wars i Sawa. Z kolei w trzecim dniu uczniowie klasy II a oraz III poznali bohaterów Legendy o Popielu i Mysiej Wieży autorstwa Wandy Chotomskiej.