Miasto dofinansuje remonty dróg powiatowych

Radni Rady Miejskiej zdecydowali o przekazaniu pomocy finansowej dla powiatu tomaszowskiego na budowę chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ulic: Grota Roweckiego i Szerokiej. Jeszcze w marcu rajcy zajmą się projektem uchwały sprawie dofinansowania kolejnych remontów dróg powiatowych tj. ulic Legionów, Dzieci Polskich i Modrzewskiego.

FOTO

W lutym Rada Miejska przyjęła uchwałę dotyczącą przyznania pomocy finansowej dla powiatu tomaszowskiego na budowę chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ulic: Grota Roweckiego i Szerokiej. Wysokość dotacji to 650 tys. zł.

- Realizacja zadania stanowi kolejny etap domykania trasy rowerowej wzdłuż ulic: ul. Jana Pawła II, ul. Smugowej, ul. Legionów, ul. Szerokiej, ul. Grota Roweckiego i ul. Spalskiej stanowiącej szlak turystyczny łączący atrakcyjne tereny Zalewu Sulejowskiego oraz Grot Nagórzyckich z miejscowością turystyczną jaką jest Spała. Inwestycja wpłynie na rozbudowę sieci dróg rowerowych  znajdujących się na terenie miasta, a tym samym bezpieczeństwa ruchu drogowego mieszkańców – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

W tym roku miasto chce przekazać pomoc finansową na kolejne inwestycje powiatowe. Będzie to budowa ciągu pieszo – rowerowego i kanalizacji w ul. Legionów - od al. Piłsudskiego do ul. Dąbrowskiej (585 tys. zł), przebudowa ul. Dzieci Polskich (300 tys. zł) oraz remont ul. Modrzewskiego (150 tys. zł).