Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet

Bezpłatne porady psychologiczne oraz konsultacje z pracownikiem socjalnym odbędą się 26-28 listopada w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Maz. Zorganizowane zostaną z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.

porady przemoc

Dyżury specjalistów zaplanowano 26 listopada w godzinach 8-17 oraz 27-29 listopada w godzinach 8-15.30. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Cekanowskiej 5 (I piętro). Z psychologiem będzie można porozmawiać w pokoju nr 29, natomiast w pokoju nr 23 porad będzie udzielał pracownik socjalny.

Więcej informacji pod numerem tel. 44 723 73 53.

Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet obchodzony jest 25 listopada. Proklamowało go Pierwsze Forum Środowisk Kobiecych Ameryki Łacińskiej i Karaibów, obradujące w lipcu 1981 roku w stolicy Kolumbii ‒ Bogocie. Datę wybrano nieprzypadkowo – 25 listopada 1960 r. w rządzonej po dyktatorsku przez Rafaela Trujillo Dominikanie zamordowano trzy siostry Mirabal. Od kilkunastu lat dzień ten ma wymiar uniwersalny i ogólnoświatowy – w 1999 r. zatwierdziło go Zgromadzenie Ogólne ONZ, inicjatywę poparła też Unia Europejska. 


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij