Mistrzostwa Polski w kręglarstwie klasycznym

Ostatnie w tym roku Mistrzostwa Polski w kręglarstwie klasycznym odbyły 15-16 grudnia br., na kręgielni we Wronkach. Tym razem były to mistrzostwa w tandemach mieszanych i sprintach kobiet i mężczyzn. Reprezentantami Pilicy byli: senior Konrad Mocarski oraz juniorzy mający prawo startu w zawodach seniorskich, Julia Sidło, Angelika Wojtaszek, Joanna Pawłowska i Mateusz Goździk.

O ile w tandemach naszym zawodnikom nie poszło na tyle dobrze, aby zdobyć medale, to w sprincie bardzo dobrze spisał się Konrad Mocarski, który wywalczył srebrny medal w tej konkurencji. Należy dodać, iż konkurencje tandemów jak i sprintów rozgrywane są systemem pucharowym, więc jeden przegrany pojedynek decyduje o odpadnięciu z zawodów.

Bardzo dobrze jak na juniorkę spisała się Julia Sidło, która ostatecznie w sprincie zajęła 6 miejsce, ale w swym pierwszym pojedynku osiągnęła wynik 213 kręgli i tym samym wyrównała rekord Polski juniorów, który nie został pobity od 2006 roku.

To 20 medal Mistrzostw Polski w tym sezonie dla kręglarzy Pilicy. Mamy medale Mistrzostw Polski od młodzika do seniora. Jest to historyczny wynik naszej sekcji. Gratulacje dla wszystkich zawodników za cały sezon kręglarski.