Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


MZK w wakacje

Od dnia 2 lipca 2018 r. (poniedziałek) w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi, w okresie wakacji zostaną wprowadzone zmiany i ograniczenia w funkcjonowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Od poniedziałku 25 czerwca br.  nie wykonywane są kursy oznaczone w rozkładach jazdy literą "s".

FOTo

Główne zmiany  rozkładu jazdy na wakacje :

- zmniejszenie częstotliwości na liniach nr 6, 7 i 9 w ciągu całego dnia powszedniego (od godz.: 5:00 do godz.: 17) z 30 do 60 minut;

- zmniejszenie częstotliwości na liniach nr 3 i 5 poza godzinami szczytów przewozowych z 30 do 60 minut;

- regulacja częstotliwości kursowania na liniach 1, 4 i 8 z 30 minut na 24/36;

- w godzinach porannego szczytu przewozowego rozkład jazdy na liniach nr 1, 5 i 8 pozostały niezmienione;

- zmiana tras linii 3 i 33 – powrót na stałe trasy po zakończeniu remontu ul. Mostowej;

- zmiana trasy linii 35 na terenie miasta dla dnia powszedniego i sobót - w obu kierunkach przejazdy odbywać się będą przez dworzec PKP (wg dotychczasowej trasy rozkładu na niedziele); uwaga: tylko dla kursów przez Jakubów w kierunku Lubochni dodatkowy przystanek przy  Roldrob;

- drobne korekty rozkładów przystankowych m.in. z powodu zmian tras linii 33 i 35.

Ponadto od 2 lipca na przystankach na terenie miasta oznaczonych jako „Na żądanie” kierowca autobusu nie zatrzyma się, jeśli żaden z pasażerów nie zasygnalizuje zamiaru opuszczenia pojazdu, a na przystanku nie ma żadnych osób.

Rozkład wakacyjny obowiązuje do  2 września br.

Szczegółowy „wakacyjny” rozkład jazdy dostępny na stronie: www.mzktomaszow.pl

PRZYSTANEK „NA ŻĄDANIE”

Co to jest przystanek „na żądanie” i jak z niego korzystać?

Przystanek „na żądanie” to przystanek, na którym zatrzymanie pojazdu nie jest obowiązkowe i następuje po zasygnalizowaniu przez pasażera zamiaru wejścia lub wyjścia z pojazdu. . Oznaczenie „n/ż” występuje na rozkładach jazdy – zarówno tych umieszczonych na przystankach, jak i w Internecie (na stronie MZK), a także wewnątrz pojazdów - na monitorach (tablicach) prezentujących trasę (kolejne przystanki).  Informacja jest przekazywana także w zapowiedziach głosowych.  W jaki sposób należy zakomunikować kierowcy, że chcemy wejść do pojazdu lub go opuścić? To proste, zgodnie z poniższymi zasadami:

1. Chcąc wysiąść z autobusu na przystanku „na żądanie” należy nacisnąć przycisk „stop” lub „drzwi” (w ten sposób sygnalizujemy chęć opuszczenia pojazdu). Pamiętajmy, aby nie robić tego w ostatniej chwili, już na przystanku, lecz wcześniej -  tak, aby kierujący mógł zatrzymać autobus w strefie przystanku.

2. Chcąc wsiąść do autobusu na przystanku „na żądanie”, pasażer musi być widoczny dla kierowcy – powinien więc stanąć tak, aby kierujący autobusem łatwo mógł go dostrzec (wtedy jest zobowiązany do zatrzymania pojazdu).

 Wprowadzenie przystanków „Na żądanie”  ma na celu przede wszystkim zwiększenie płynności przejazdu pojazdów komunikacji zbiorowej (skrócenie czasu przejazdu - brak zatrzymań bez wymiany pasażerów na mało uczęszczanych przystankach) oraz ekologia (oszczędność paliwa).


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij