Najlepsi kolarze w Tomaszowie. Wyścig Szlakiem walk majora Hubala przyciągnął tłumy

Eryk Latoń z CCC Sprandi Polkowice zwyciężył w tomaszowskim etapie  11. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem walk majora Hubala. W zawodach wzięli udział kolarze z Polski, Ukrainy i Niemiec. Zawodników dopingowały tłumy kibiców z całej Polski.

W zawodach wystartowało 75 kolarzy. Kolarze przejechali przez pl. Kościuszki oraz ulicami: Legionów, Fabryczną i Piłsudskiego. Pokonali w sumie 68 kilometrów (20x3,40 km). Pierwszy był Eryk Latoń, drugi Alan Banaszek (obaj CCC Sprandi Polkowice), a trzeci Artur Detko (Domin Sport).

Wyścig wrócił do kalendarza krajowych imprez kolarskich po sześcioletniej przerwie. Zawody odbyły się w regionie, w którym po kampanii wrześniowej 1939 roku walczył Oddział Wydzielony WP majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Przed wyścigiem, kilkadziesięcioro dzieci ze szkół podstawowych wzięło udział w zawodach w ramach XI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem walk majora Hubala. Młodzi amatorzy dwóch kółek mieli do pokonania dystans ponad 1 km. Wśród chłopców z klas I-III zwyciężył Igor Czapla (I Chrześcijańska Szkoła TOMEK), a w gronie dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej, najlepszy czas uzyskała Maja Olcha (Szkoła Podstawowa nr 8). Ścigali się także uczniowie klas IV-VI. Najlepszy czas w gronie chłopców uzyskał Mateusz Pawlak (Szkoła Podstawowa nr 13), a w gronie dziewcząt najszybsza była Julia Świderek (Szkoła Podstawowa nr 7). Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 8-letni Łukasz Cyniak ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Tego dnia złożone zostały również kwiaty pod pomnikiem majora Hubala, a  także odbył się koncert  pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów z tomaszowskich szkół.

Prolog wyścigu odbył się w czwartek Skarżysku-Kamiennej. Kolejne części wyścigu zostały zaplanowane na sobotę (Opoczno i Poświętne) i niedzielę (Końskie). W drugim etapie, w koszulkach liderów pojadą: Eryk Latoń (klasyfikacja indywidualna, żółta koszulka ATLAS), Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice, klasyfikacja aktywnych, koszulka niebieska HUROM), Alan Banaszek (klasyfikacja górska, koszulka zielona Las Vegas).