Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Noc Muzeów 2021

15 maja (sobota) w godzinach 16 - 23 pod hasłem „U hrabiego w ogrodzie” rozpocznie się program „Nocy Muzeów” w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

W ramach programu odbędą się wydarzenia zorganizowane zarówno we wnętrzach muzeum, jak i w ogrodzie muzealnym. Będzie można obejrzeć dostępne wystawy stałe: archeologiczną, etnograficzną, historyczną, przyrodniczą i sztuki, jak również specjalnie przygotowaną wystawę czasową zatytułowaną „Źródła. Martta Węg. Malarstwo”. Oprócz tego zapoznać się z ekspozycją „Rosi – dla wtajemniczonych: transporter Sd. Kfz 251”.

W ogrodzie muzealnym będzie można „Pomarzyć o ogrodzie” i stworzyć wspólny projekt ogrodu, obejrzeć prezentację umundurowania i wyposażenia żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, wystawę Archiwum w Piotrkowie Trybunalskim pt. „Archiwa Rodzinne Niepodległej. Dziedzictwo-Pamięć-Przyszłość”, o godzinie 17 i 19 usłyszeć opowieść o „Ogrodzie Hrabiego”, a także odwiedzić stoiska twórców ludowych STL Oddział Piotrków Trybunalski oraz Związku Strzeleckiego „Strzelec” (JS 1002 im. mjr Rudolfa Majewskiego ps. „Leśniak”).

Organizatorzy wydarzenia przypominają o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń w związku z pandemią Covid-19.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij