Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Nowe prawo wodne. Na Przystani będzie można kąpać się w weekendy

Nowe Prawo wodne, które weszło w życie na początku roku, ma dostosować polskie przepisy do unijnych. Ustawa wprowadza pojęcie "miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli", które mogą być czynne tylko przez 30 dni. W rezultacie od tego roku plaża miejska na tomaszowskiej Przystani będzie uruchamiana w wybrane weekendy.

FOTO

Radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na lewym brzegu rzeki Pilicy (ul. PCK 10A w Tomaszowie Mazowieckim). Z plaży miejskiej będzie można korzystać w lipcu w dniach: 1, 6, 7, 8, 13, 14, 15, 20, 21, 22, 27, 28, 29 oraz w sierpniu w dniach: 3, 4, 5, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 19, 24, 25, 26.

Nad bezpieczeństwem osób korzystających z plaży miejskiej czuwać będą ratownicy w godz. 10.00 – 18.00. Decydujący głos w sprawie wykorzystana Pilicy do kąpieli zawsze będzie miała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Przystań miejska dostanie nowe życie

Nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, trapy widokowe, scena letnia, boiska do siatkówki plażowej i boisko wielofunkcyjne do koszykówki – tak będzie wyglądała zrewitalizowana przystań miejska nad rzeką Pilicą. Przypomnijmy, że na realizację tej inwestycji miasto pozyskało dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Projekt obejmuje wspólną aplikację 4 gmin z powiatu tomaszowskiego: Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina Inowłódz, Gmina Rzeczyca wraz z udziałem starostwa tomaszowskiego. Dotyczy on zwiększania atrakcyjności terenów leżących wzdłuż rzeki Pilicy poprzez zagospodarowanie terenów przyległych. Każdy z partnerów odpowiedzialny będzie za realizację swojego zakresu.

Wartość całego projektu to 11 mln zł, a dofinansowanie w ramach RPO WŁ wynosi 7,1 mln zł. Miasto kompleksowo zagospodaruje tereny przystani miejskiej nad rzeką Pilicą. Wartość tej części projektu to blisko 4,5 mln zł.

W ramach inwestycji powstaną węzły sanitarne, szalety, przebieralnie, dwa place zabaw, miejsca gastronomiczne dla food trucków, ekspyremantarirum dla dzieci, labirynt z zieleni dla dzieci, system monitoringu rzeki oraz nowe oświetlenie oraz alejki.

 

Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij