Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Od 24 października zmiany w kwarantannie – ważne!

Z chwilą pobrania wymazu na COVID-19 osoba badana przechodzi automatycznie na 10 dniową kwarantannę! Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020. Przepisy te weszły w życie 24 października.

W myśl powyższego rozporządzenia osoba skierowana do diagnostyki laboratoryjnej w kierunku wirusa SARS-CoV-2 jest obowiązana poddać się kwarantannie od dnia następującego po dniu skierowania do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, chyba że skierowanie na test nastąpiło za pośrednictwem systemu działającego w ramach leczenia szpitalnego, w tym izolatorium. Zgodnie z przepisami po wykonaniu wymazu osoba poddana badaniu przechodzi automatycznie na 10 dniową kwarantannę.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij