Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-03-10

Odszedł Bogusław Drozdowski

10 marca odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego w nocy z 5 na 6 marca Bogusława Drozdowskiego, nauczyciela, trenera, działacza sportowego, twórcę łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie. Miał 81 lat. Został pochowany na cmentarzu przy ul. Dąbrowskiej.Bogusław Drozdowski przez 50 lat był nauczycielem wychowania fizycznego w tomaszowskich szkołach. Pochodził z Pińska, a do w okolice Tomaszowa trafił po II wojnie światowej. W tomaszowskim Liceum Pedagogicznym zdał maturę i po szkole średniej został nauczycielem wychowania fizycznego. W 1965 roku na boisku przy Szkole Podstawowej nr 11 stworzył lodowisko. Dwa lata później, z inicjatywy Bogusława Drozdowskiego powstała sekcja łyżwiarstwa szybkiego w KS Pilica. Kilka miesięcy później zarząd klubu zdecydował o budowie naturalnie mrożonego toru łyżwiarskiego przy ul. Strzeleckiej. W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych, dzięki wsparciu m.in. Bogusława Drozdowskiego,w Tomaszowie powstał sztuczny tor. Był również radny Rady Miejskiej i przewodniczącym Rady Sportu. W 2013 roku na wniosek Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego otrzymał tytuł: „Zasłużony dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego”.

Rodzinie i bliskim Bogusława Drozdowskiego składamy wyrazy głębokiego współczucia.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij