ORDN otrzyma 300 tys. zł na nowy sprzęt do rehabilitacji!

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych wzbogaci się o nowy, specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji. Będzie to możliwe dzięki uzyskanej dotacji, realizacja  zadania będzie współfinansowana z środków  Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest  Minister Sprawiedliwości.

Do ośrodka trafi dokładnie 300 tys. zł z czego 297 tys. zł to dofinansowanie z ministerstwa.

Zakupione urządzenia pomogą w szybszym powrocie do sprawności. Do ORDN trafi: urządzenie do suchego masażu, które  wspomoże leczenie urazów oraz zmniejszy ból; aparat krioterapii na zimno jako efektywna metoda na redukcję bólu, zmniejszania obrzęków oraz zmniejszania napięcia mięśniowego; urządzenie do fali uderzeniowej, które ma zastosowanie w ortopedii;  cyfrowy ultrasonograf umożliwiający wykrycie zmian chorobowych we wczesnym jej stadium; wanna do masażu wirowego dla dzieci i niemowląt służąca do specjalistycznego masażu wirowego na ciele małego dziecka lub niemowlęcia; wibracyjna platforma treningowa przeznaczona do rehabilitacji; aparat do drenażu limfatycznego wspomagający przepływ krwi i limfy; aparat do laseroterapii wysokoenergetycznej, który ma zastosowanie w terapii drobnych urazów jako narzędzie rehabilitacyjne.