Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Pobiegli „Tropem Wilczym”

Tomaszowianie 15 sierpnia, w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej i w dniu Święta Wojska Polskiego  wzięli udział w Biegu „Tropem Wilczym”, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych z podziemia niepodległościowego.

W biegu na dystansie 1963 metrów (dystans symbolizuję datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”), którego trasa została wyznaczona w Parku Miejskim „Solidarność” wzięło udział 130 osób. Przed startem delegacja władz miasta oraz pozostałe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod obeliskiem „Żołnierzy Wyklętych” przy ul. Boh. 14 Brygady.

Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg i otrzymali darmowe pakiety startowe. Podczas podsumowania organizatorzy biegu w imieniu prezydenta miasta wręczyli dodatkowe upominki najmłodszemu uczestnikowi biegu Jankowi Staszewskiemu oraz najstarszemu – Antoniemu Smolarkowi.  

Głównym organizatorem Biegu „Tropem Wilczym” była Fundacja „Wolność i  Demokracja”. Lokalnym partnerem Fundacji, tak jak i w poprzednich latach, była Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki przy współpracy z Młodzieżą Wszechpolską w Tomaszowie Mazowieckim, Hufcem ZHP Tomaszów Mazowiecki oraz Jednostką Strzelecką 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij