Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Powyborczy upcykling

Plastikowe banery wykorzystywane w niedawno zakończonej kampanii wyborczej przez kandydatów na posłów i senatorów można przekazywać do Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Zostaną z nich uszyte torby, które trafią do mieszkańców.

torba z banerów

Po usunięciu z ulic plastikowe banery najczęściej trafiają na wysypiska śmieci, a tam mogą rozkładać się nawet 400 lat. Można je jednak wykorzystać inaczej, z pożytkiem dla środowiska. Na przykład uszyć z nich torby, które - zanim staną się odpadem - posłużą jeszcze przez kolejne miesiące.

- Jeśli komitety wyborcze nie mają pomysłu na to, co zrobić ze zdjętymi po kampanii wyborczej banerami, zachęcamy, by przynieść je do Urzędu Miasta. My damy im drugie życie. Jako miasto stawiamy na ekologię i ochronę środowiska, a upcykling świetnie się w te działania wpisuje - mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Zapewniamy, że na uszytych z nich torbach ani twarze, ani nazwiska kandydatów nie będą rozpoznawalne - dodaje. 

Torby będzie wykonywał Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w ramach akcji promującej recykling (szyciem zajmie się wyłoniona firma). Ile ich powstanie, będzie zależało od tego, ile materiałów zostanie przekazanych do Urzędu Miasta przez komitety wyborcze. Mieszkańcy będą otrzymywać  torby bezpłatnie przy okazji imprez i promocji segregowania i recyklingu. Będzie w nich można przenosić różne rzeczy (niekoniecznie jedzenie, będą na tyle trwałe, że można je będzie wykorzystać do przewiezienia np. mniejszych produktów wyposażenia domowego i art. przemysłowych). Banery będą oceniane pod kątem możliwości ich wykorzystania w taki sposób, by nikomu nie stała się krzywda. Część nadrukowana będzie na zewnątrz torby, nie w środku.

Banery przyjmowane będą w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta (parter budynku A) przy ul. POW. Informacje można też uzyskać pod numerem tel. 44 724 23 11 wew. 501.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij