Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2020-08-26

Pożegnanie Ewy Demarczyk

Dziś w Krakowie odbędzie się pogrzeb Ewy Demarczyk, wybitnej artystki, która mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego chyba najbardziej znana jest z utworu „Tomaszów”.

Piosenkarka odeszła 14 sierpnia, w wieku 79 lat. Była jedną z najwybitniejszych polskich osobowości scenicznych. Rozsławiły ją takie utwory jak "Karuzela z Madonnami", "Rebeka" i "Grande Valse Brillante".
Artystka od lat nie uczestniczyła w życiu publicznym – ostatni jej koncert odbył się 8 listopada 1999 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

- Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ewy Demarczyk. Jej wykonanie utworu „Tomaszów” jest jednym z najpiękniejszych. Składamy wyrazy współczucia i żalu rodzinie, najbliższym i wszystkim fanom artystki – mówi prezydent Tomaszowa Marcin Witko


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij