Przyjęto statut nowego żłobka

Radni przyjęli uchwałę w sprawie uchwalenia Statutu Samorządowego Żłobka Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podstawą do rozpoczęcia działalności placówki jest podjęcie przez Radę Miasta Tomaszowa Mazowieckiego uchwały, którego integralną częścią jest statut żłobka.

W nowym statucie wprowadzono korekty dotyczące m.in. zmiany adresu siedziby oraz wprowadzenia dodatkowych kryteriów przy rekrutacji przyjęcia dzieci do żłobka. Radni wprowadzili zmianę w paragrafie dotyczącym naboru dzieci do placówki. Zgodnie z tą zmianą dzieci uczęszczające do żłobka będą musiały corocznie brać udział w rekrutacji.

Na podstawie przyjętego dokumentu dyrektor żłobka wyda regulamin organizacyjny i inne dokumenty dotyczące spraw pracowniczych i bezpieczeństwa.