Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Rocznica Agresji ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka (zmiana godziny)

W związku z 80. Rocznicą Agresji ZSRR na Polskę oraz Światowym Dniem Sybiraka, które przypadają 17 września,  zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach patriotycznych. Pierwsza część rozpocznie się o godzinie 15.00 uroczysta mszą świętą w Kościele NMP Królowej Polski ul. Słowackiego   


 atak rosji na Polskę

Program:

15.00 - uroczysta Msza Święta w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego 13/19;

15.45 - składanie kwiatów pod Obeliskiem „Rodakom Zamordowanym, Zmarłym i Zaginionym w Rosji Carskiej i Sowieckiej w latach 1768-1958”;

16.00 – Pomnik „W Hołdzie Zesłańcom Sybiru” przy zbiegu ulic Jana Pawła II i Wandy Panfil;

  • Hymn Sybiraków,
  • pieśni patriotyczne w wykonaniu wokalistów z zespołu El Fuego z Klubu 25. BKP oraz Eligiusza Lasoty w duecie z Sandrą Jakóbik z ZSP nr 3,

złożenie kwiatów i zapalenie światełka pamięci

Na uroczystość zapraszamy w imieniu prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, przewodniczącego Rady Miejskiej, dowódcy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej oraz prezesa Związku Sybiraków Oddział Tomaszów Mazowiecki.


plakat uroczystości patriotycznych wrzesien 2019
 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij