Ślubowali w „Trójce”

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego to uroczystość, która wpisała się już na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców odbyło się w placówce 27 października.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować to, czego już się w szkole nauczyli. Śpiewali piosenki, odtańczyli menueta, recytowali wiersze oraz bezbłędnie rozwiązywali zagadki przygotowane przez koleżanki z klasy VIII. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym „pierwszaki” zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3.

Dyrektor szkoły Lucyna Siudzińska życzyła dzieciom, by nauka była dla nich interesującą przygodą, w trakcie której będą nawiązywały nowe przyjaźnie i zdobywały szkolne doświadczenia w atmosferze radości i zadowolenia.