TBO 2016. Powstała Ludwikowska przestrzeń integracyjna

Na Ludwikowie powstało bezpieczne, nowoczesne i estetyczne miejsce do zabawy oraz aktywnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji tomaszowian jest m.in. siłownia zewnętrzna, stoły do gry w piłkarzyki, szachy, chińczyka czy ping-ponga. Inwestycja warta ponad 73 tys. zł została wykonana w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ludwików

Do tej pory na osiedlu nie było tego typu miejsca. Wniosek o realizację tej inwestycji złożyli mieszkańcy rejonu numer II w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

W ramach prac, na działce pomiędzy ul. Jana i ul. Jolanty (za pętlą autobusową i parkingiem samochodowym) powstała siłownia zewnętrzna z trzema urządzeniami dwustanowiskowymi, betonowe stoły do gry w piłkarzyki, szachy, chińczyka, ping-ponga, a także ławki i nasadzenia drzew oraz krzewów. Teren został ogrodzony.

Niebawem teren zostanie wzbogacony o zabawki dla dzieci. Niestety, zlokalizowanie w tym miejscu typowego placu zabaw nie jest możliwe ze względu na konieczność zachowania odległości od granic pasów drogowych. Zakres prac i koncepcja zostały jednak uzgodnione z pełnomocnikiem mieszkańców, który złożył wniosek obywatelski.

Inwestycję wykonał Zakład Urządzania i Konserwacji Zieleni z Tomaszowa Mazowieckiego. Wartość prac opiewa na kwotę 73.950 zł.