• Data opublikowania: 2015-11-27

Tomaszowianie najlepsi w X finale Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

20 listopada w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi odbył się X finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Wystartowały w nim 22 drużyny z klas II szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego , które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach powiatowych. Najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Tomaszowie.

Zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód podobny do tego, jaki pokonują kandydaci na policjantów oraz rozwiązać test z wiedzy o bezpieczeństwie.

Złoty medal dla Tomaszowa wywalczyli: Amelia Wągrocka z klasy IIe i Jakub Szymański z klasy IIg.

Równocześnie odbywał się też konkurs Super Kibice. Uczniowie klasy IIg Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4, którzy kibicowali swoim reprezentantom, wywalczyli wyróżnienie.

Organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji, Urząd Marszałkowski, Łodzki Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.