Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2017-04-14

Tomaszowianie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

Uroczyste obchody patriotyczno-religijne z okazji 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbyły się w czwartek (13 kwietnia) na Cmentarzu Wojennym przy ul. Smutnej. Tomaszowianie oddali hołd i uczcili pamięć Polaków.

FOTo

W trakcie uroczystości odmówiono modlitwę w intencji pomordowanych, odczytano Apel Pamięci, oddano salwę honorową, złożono kwiaty i zapalono znicze pod Krzyżem Katyńskim upamiętniającym ofiary zbrodni Katyńskiej.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, m.in. wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Zofia Szymańska, starosta tomaszowski Mirosław Kukliński, a także przedstawiciele organizacji społecznych, kombatanci, delegacje szkół, przedstawiciele służb mundurowych, Związek Strzelecki „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza, czy harcerze. Obchody uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rokiciny.

Foto H. Gąćkowski


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij