Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tomaszowskie uroczystości w 76. rocznicę zbrodni katyńskiej

13 kwietnia na cmentarzu wojennym przy ul. Smutnej odbyły się uroczystości patriotyczne zorganizowane w 76. rocznicę zbrodni katyńskiej. Złożono wiązanki pod Krzyżem Katyńskim, odczytano Apel Poległych, a także odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele św. Jadwigi Królowej przy ul. Warszawskiej.

Tomaszowskie uroczystości w 76 rocznicę zbrodni katyńskiej

Uroczystości uświetnił udział orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzewicach oraz kompanii honorowej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie. Natomiast młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego wyrecytowała okolicznościowy wiersz. W trakcie uroczystości Apel Poległych odczytał podporucznik Jakub Kowalski odczytał Apel Poległych, a następnie oddano salwę honorową.

Wiązanki pod Krzyżem Katyńskim w imieniu władz samorządowych złożyli m.in. prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, wiceprezydent Zofia Szymańska, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta i starosta tomaszowski Mirosław Kukliński. W uroczystościach wzięła również udział młodzież z tomaszowskich szkół oraz mieszkańcy miasta.

fot. Adrian Bystroński i Daniel Dominiak ( ZSP nr 1 kl. II TIW)Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij