Trwa rewitalizacja Przystani

Tomaszowska Przystań przechodzi rewitalizacje. Część prac została już wykonana, część jeszcze przed nami. Przypomnijmy miasto pozyskało dofinansowanie na modernizacje tomaszowskiej przystani. Projekt obejmuje wspólną aplikację 4 gmin z powiatu tomaszowskiego: Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina  Inowłódz, Gmina Rzeczyca wraz z udziałem starostwa Tomaszowskiego.

Projekt dotyczy zwiększania atrakcyjności terenów leżących wzdłuż rzeki Pilicy poprzez zagospodarowanie terenów przyległych, przystani, miejsc wodowania kajaków itp. Każdy z partnerów odpowiedzialny będzie za realizację swojego zakresu.

Wartość całego projektu to 11.081.007,00 zaś dofinansowanie w ramach RPO WŁ wynosi 7.133.459,52. Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki w ramach projektu będzie realizować kompleksowe zagospodarowanie terenów tzw. ,,Przystani nad rzeka Pilicą". Wartość tej części projektu to 4.482. 474,24 a dofinansowanie to 3.052.753,10.

Wykonane zostaną nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, trapy widokowe, scena letnia, boiska do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne do koszykówki, zagospodarowana zostanie zieleń, powstaną węzły sanitarne, szalety, przebieralnie, dwa place zabaw, miejsca gastronomiczne dla food truck, eksperymentarium dla dzieci, labirynt  z zieleni dla dzieci, system monitoringu rzeki, nowe oświetlenie oraz alejki i place.