Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

24 marca władze miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych i szkół uczcili Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Wiązankę kwiatów pod obeliskiem z tablicą pamiątkową poświęconą Karolinie Juszczykowskiej, tomaszowiance zamordowanej przez Niemców za niesienie pomocy Żydom, złożyła Izabela Śliwińska – Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Krzysztof Kuchta – Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego. Przedstawiciele władz miasta złożyli także wiązankę kwiatów przekazaną przez Instytut Pileckiego. W kościele pw. NMP Królowej Polski odbyła się Msza Święta.

Przypomnijmy, że obelisk poświęcony Karolinie Juszczykowskiej odsłonięto w parku imienia Juliana i Stefanii Tuwimów w 2020 roku w ramach projektu Instytutu Pileckiego „Zawołani po imieniu”.

Upamiętnienie odbyło się w ograniczonym zakresie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij