Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Uczniowie I LO złotymi medalistami Mistrzostw Polski Szkół w E-Sporcie

Od 9 do 11 czerwca w Krakowie odbyły się Finały  Super Game E-sport, w  których Tomaszów Mazowiecki  i powiat tomaszowski reprezentowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego, zdobywając tytuł Mistrzów  Polski  w sezonie  2017/18.

FOTO

Nie był  to pierwszy sukces naszych medalistów w kategorii CS:GO. Wszystko zaczęło się w  lipcu  ubiegłego roku, gdy grający Mix chłopaków dołączył do organizacji  Atrocity, której właścicielem jest Olaf-Sebastian Krysik. Mieli oni na swoim koncie  wiele wygranych  turniejów online, jednak  szukali bardziej  prestiżowych zawodów, czyli turniejów offline, tak zwanych Lanów. Na pierwszego Lana pod skrzydłami Atrocity pojechali 25 lipca 2016  roku do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie zajęli 5. miejsce. Następnie 24 września tego samego roku w  Nadarzynie zjawili  się na  największym  Lanie  w  Polsce. Spośród 128  ekip zajęli  16  miejsce, przegrywając  wtedy z drużyną  InetKoxTV 16:13. Trzy miesiące później  w tym samym składzie uczestniczyli w Mistrzostwach Piotrkowa Trybunalskiego, wygrywając 6 edycję E‑Sport Piotrków  Mistrzostw Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Zdobyli tytuł Mistrza miasta i całego powiatu.

Po upływie  paru miesięcy, ze względu na  turnieje  Super-Game E-sport, byli  zmuszeni do  wymiany zawodnika, aby drużyna składała się wyłącznie z uczniów 1 Liceum. W nowym składzie  pojawili się 10-11 marca  2017  roku  w  Kętach, dzięki wygranej w tym  turnieju  zapewnili  sobie  miejsce w najlepszej szesnastce  Polski  podczas finałów w Krakowie.

W ramach  przygotowań do największej imprezy E-sportowej dla szkół wzięli udział w dniach    20-21 maja w Gdyni na Pucharze Polski,  gdzie ograli między innymi AlsenTeam.pl ,  jedną z  największych profesjonalnych organizacji  E-sportowych w Polsce. W  samym turnieju uzyskali 4. miejsce, co było  dla nich dobrą rozgrzewką przed kolejnymi zawodami. Na ostatniej prostej przygotowań do finałów w Krakowie udali się na kolejny turniej lanowy, tym razem 1-2 czerwca gościł ich Nadarzyn, a uczniowie, deklasując swoich rywali, pewnie wygrali GoodGame Expo CS:GO.

9-11 czerwca  w Krakowie uczestniczyli w Finałach Mistrzostw Polski Szkół w  E-sporcie. Po  męczącym turnieju i zaciętym  finale wygranym 2:1 zostali oficjalnymi Mistrzami Polski Szkół CS:GO w sezonie 2017/2018!

- Jestem zadowolony z chłopaków, widzę że podoba im się taki styl spędzania czasu – mówi kapitan drużyny Filip Sobczyk. W obecnym składzie zjawiliśmy się na zwycięskich 3 "szkolnych" Lanach i podczas Pucharu Polski w Gdyni, gdzie ograliśmy między innymi AlsenTeam.pl.  Oczywiście nie bierzemy tego całkiem „na poważnie”, to tylko część spędzania wolnego  czasu, a przy okazji  szansa zarobienia pieniędzy. ( dzięki wygranej w Mistrzostwach Polski oraz w pozostałych turniejach offline  nasi mistrzowie między innymi wygrali prawie 20 tysięcy złotych)  Po obecnych sukcesach nie zwalniamy tempa – dodaje Filip Sobczyk,już 25 czerwca zobaczycie nas w Ratuszu Zduńskiej Woli na CS:GO Moon Tournament by MyRevenge.

Obecny skład Atrocity:
Michał "Szamson"  Pająk
Nikodem "Pill" Jurek
Filip "eV." Sobczyk
Grzegorz  "Navson" Zaborowski
Piotr "MalinoVsky."  MalinowskiTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij