Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Uczniowie SP10 w nowo otwartym „Ogniku”

We wtorek (9 stycznia) uczniowie klasy 3d Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim.

FOOT

Dzieci odbyły bardzo ciekawą lekcję w salce edukacyjnej "Ognik", jaką dysponuje Tomaszowska Straż Pożarna. Uczniowie dowiedzieli się jak należy postąpić w czasie pożaru lub zadymienia, zarówno w budynku mieszkalnym, w lesie czy też w szkole. Utrwalili poznane już wcześniej numery alarmowe oraz podstawowe informacje, jakie należy podać dyspozytorowi, by pomoc mogła nadejść jak najszybciej. Instruktor prowadzący zajęcia także zapoznał dzieci z zasadami obsługi gaśnic oraz ich przeznaczeniem.

Dzięki świetnie wyposażonej sali, uczniowie byli świadkami "sztucznego zadymienia" w zaaranżowanej kuchni. Uczyli się prawidłowej reakcji podczas niebezpieczeństwa. Poznali zasady ewakuacji z pomieszczeń zagrożonych oraz podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie spotkania trzecioklasiści mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem, będącym na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij