Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Upamiętniliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji na Cmentarzu Wojennym przy ul. Smutnej odbyło się uroczyste upamiętnienie Godziny „W”.

31 sierpnia na Cmentarzu Rzymsko-Katolickim przedstawiciele prezydenta miasta złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na grobach komendantów Obwodu Tomaszowskiego Armii Krajowej Emila Kraula i Romualda Okonia.


1 sierpnia o godzinie 17 rozbrzmiały syreny. Nie zabrakło uroczystej warty wystawionej przez żołnierzy 25. BKP, członków Jednostki Strzeleckiej 1002 Tomaszów Mazowiecki (w mundurach historycznych) oraz harcerzy ZHP Hufca Tomaszów Mazowiecki, okolicznościowych przemówień i modlitwy. Odczytano Apel Pamięci w hołdzie Powstańcom Warszawskim i Mieszkańcom Warszawy, który zakończyła salwa honorowa. Złożono również kwiaty pod obeliskami poświęconym członkom ruchu oporu i żołnierzom tomaszowskiego obwodu ZWZ-AK oraz tablicy w hołdzie komendantom Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej miasta Tomaszowa Mazowieckiego w latach 1939-1945.


Uroczystość na Cmentarzu Wojennym zakończyła się symbolicznym zapaleniem 63 zniczy upamiętniające 63 dni powstania Warszawskiego. O godzinie 18 w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się msza święta.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij