Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-08-23

W centrum miasta powstanie mural! Weź udział w głosowaniu

Na kamienicach zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ulic św. Antoniego i Kawki powstanie mural w ramach I Festiwalu Otwartych Przestrzeni. Wykonają go studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Uniwersytetu im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Projekt muralu wybiorą mieszkańcy w ramach głosowania internetowego i tradycyjnego.

Galeria

Projekty wykonali studenci ASP w Łodzi i w UMCS Lublinie na podstawie rysunków wytypowanych ścian kamienic. Zostały one ocenione przez Komisję Konkursową, w skład której weszli: zastępca prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Zofia Szymańska, przedstawiciele sponsora oraz ASP w Łodzi i UMCS Lublinie. Spośród pięciu wytypowanych przez komisję projektów, za pomocą głosowania internetowego i tradycyjnego wybrany zostanie zwycięski mural.

Głosowanie trwa na Facebooku na stronie Festiwal Otwartych Przestrzeni w Tomaszowie Mazowieckim. Swój głos można również oddać w Galerii w Ratuszu, w budynku Urzędu Miasta, na I piętrze w godzinach pracy magistratu (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, w środy do godz. 17). Głosować można do 2 września (piątek) do godziny 12.00. Autorzy trzech zwycięskich projektów otrzymają nagrody, a mural, który zbierze największą liczbę głosów zostanie zrealizowany.

Wydarzenie upamiętnione zostanie mini-katalogiem, w którym umieszczone zostaną wybrane projekty, noty o artystach oraz dokumentacja z realizacji muralu.  

Koordynatorem projektu jest Aleksandra Ignasiak - przedstawiciel Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Zakończenie Festiwalu planowane jest na 2 października br.

Władze naszego miasta, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, dr hab. szt. Jan Gryka - Kierownik Zakładu Intermediów i Rysunku ISP WA UMCS w Lublinie  oraz sponsorzy nawiązali współpracę w zakresie organizacji działań artystycznych w przestrzeni miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Celem projektu jest realizacja obrazów wielkoformatowych na wyznaczonych ścianach  budynków na terenie naszego miasta.

Regulamin I Festiwalu Otwartych Przestrzeni dostępny jest w siedzibie organizatora, tj. Wydział Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta.

I Festiwal Otwartych Przestrzeni - kliknij TUTAJ, aby zagłosować
Projekt muralu nr 5, wykonany przez Justynę Maksajdę (Łódź)
Projekt muralu nr 5, wykonany przez Justynę Maksajdę (Łódź)


Projekt muralu nr 6, wykonany przez Irenę Zieniewicz (Łódź)
Projekt muralu nr 6, wykonany przez Irenę Zieniewicz (Łódź)

Projekt muralu nr 7, wykonany przez Joannę Cisek (Łódź)
Projekt muralu nr 7, wykonany przez Joannę Cisek (Łódź)

Projekt muralu nr 15, wykonany przez Agatę Zboromirską (Łódź)
Projekt muralu nr 15, wykonany przez Agatę Zboromirską (Łódź)

Projekt muralu nr 17, wykonany przez Martę Łyżwińską (Łódź)
Projekt muralu nr 17, wykonany przez Martę Łyżwińską (Łódź)Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij