Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„W moim środowisku” – wyniku konkursu ekologiczno-przyrodniczego

II miejski konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczej dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Konkurs „W moim środowisku” odbył się 21 kwietnia br.. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy uczniów z zakresu środowiska przyrodniczego i ekologii, kształtowanie postaw ekologicznych oraz  zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat wpływu każdego człowieka na stan środowiska, otoczenia w którym żyją ludzie. 

Uczestnicy konkursu

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 24 uczestników z siedmiu tomaszowskich szkół podstawowych. Uczniowie  pracowali w zespołach dwuosobowych rozwiązując test z zakresu wiedzy ekologiczno-przyrodniczej. Komisja konkursowa po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła laureatów:

I miejsce

 

Karolina Pichola i Igor Śliwiński z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Szkoła Podstawowa nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim

 

II miejsce

 

 Antonina Frątczak i Mateusz Śmigiel z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Szkoła Podstawowa nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim

 

oraz dwa III miejsca:

 

Antonina Banaszkiewicz i Igor Ślązak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim 

Julia Krawczyk i Kornelia Kawecka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim

  

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się znakomitą wiedzą z zakresu ekologii o czym świadczą małe różnice w punktacji poszczególnych zespołów.

 

Patronat nad konkursem objął Uniwersytet Łódzki filia w Tomaszowie Mazowieckim.

   Fundatorami nagród dla laureatów i uczestników konkursu byli: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 13, Uniwersytet Łódzki filia w Tomaszowie Mazowieckim, Hurtownia Jarkpol, Firma Euro Styl-Kaleń pan Sławomir Siła, Wydawnictwo MAC  Edukacja  oraz Wydział Promocji Tomaszowa Mazowieckiego.

Koordynatorkami konkursu były panie Katarzyna Przybysz i Magdalena Koszada.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, opiekunom uczniów oraz partnerom, którzy przyczynili się do tego ze konkurs mógł się odbyć. 


Autorzy  tekstu i zdjęć : M. Koszada, K. Przybysz

 

Źródło: SP 13

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij