Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wielkoformatowe historyczne grafiki na placu Kościuszki

Na pl. Kościuszki pojawiły się grafiki wielkoformatowe, nawiązujące do historii Tomaszowa Mazowieckiego. Zostały one zainstalowane w szklanych witrynach kanału technologicznego.

Plac kościuszki

W grafikach wykorzystano motywy z kart pocztowych z początków XX wieku. Pochodzą one z prywatnej kolekcji pana Jerzego Pawlika. Grafiki prezentują pl. Kościuszki (daw. Rynek św. Józefa), kościół ewangelicko - augsburski św. Trójcy zbudowany w latach 1823 – 1829 i prawosławną cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy zbudowaną w latach 1899 - 1901, a zburzoną w 1925 roku.

Grafiki mają wymiar historyczny i edukacyjny. Wkrótce zostaną zainstalowane na kolejnych witrynach kanału technologicznego.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij